DOORPOL Automaty Bramy Szlabany Ogrodzenia
DOORPOL Automaty Bramy Szlabany Ogrodzenia
Faac
BFT
Came
Wichers
Rolety
Bramy
Inne

Ogrodzenia Zielonka

Ogrodzenia metalowe mają długą historię jako ekskluzywna alternatywa dla historycznie tańszych ogrodzeń drewnianych. Kiedy większość ludzi myśli o ogrodzeniu metalowym, myśli o kutym żelazie. Jednak większość dzisiejszych ogrodzeń metalowych jest wykonana ze stali lub aluminium, które są znacznie łatwiejsze w produkcji, znacznie lżejsze niż kute i znacznie bardziej opłacalne. Kute żelazo jest z definicji wytwarzane ręcznie, więc koszty mogą być wygórowane. Ogrodzenia stalowe i aluminiowe mogą być prefabrykowane i są wystarczająco lekkie, aby można je było uformować w panele. To sprawia, że ​​są one znacznie bardziej opłacalne w produkcji i instalacji. 

Wybór pięknego i funkcjonalnego ogrodzenia do domu, firmy lub posesji przemysłowej nie musi być skomplikowane ani kosztowne, o czym zespół firmy DOORPOL z Zielonki doskonale wie. Należy mieć jedynie pewne rozeznanie. Obecnie większość ozdobnych ogrodzeń metalowych jest wykonana z rur stalowych lub aluminiowych. Elementy mogą być obrabiane w fabryce i instalowane na miejscu. Ponieważ metale są lżejsze, a słupki, szyny i paliki są puste w środku, rurki stalowe i aluminiowe mogą być sprzedawane jako kompletne panele, które są znacznie bardziej wydajne w montażu. Niższe koszty produkcji i robocizny sprawiają, że stal ozdobna i aluminium stanowią realną alternatywę dla innych materiałów, nie powodując przy tym ogromnych kosztów.

Rurowe stalowe i aluminiowe ogrodzenia mogą być również wysyłane ze zdemontowanymi szynami, słupkami i palikami, co znacznie ułatwia ich transport. Elementy są następnie montowane na miejscu za pomocą elementów złącznych. Niektórzy właściciele domów łączą ogrodzenie z rur stalowych lub aluminiowych z żeliwnymi ozdobami, aby uzyskać bardziej tradycyjny wygląd, ponieważ żeliwo zapewnia większą szczegółowość niż obrobiona stal lub aluminium. Stalowa rura ma naśladować wygląd tradycyjnego kutego żelaza. Produkowana jest z blach, które są gięte w słupki, pikiety i szyny. Elementy są pokryte podkładem antykorozyjnym, a następnie pomalowane. Większość właścicieli domów maluje swoje stalowe ogrodzenia rurowe na błyszczącą czerń, aby odzwierciedlić tradycyjny wygląd kutego żelaza. Można go jednak pomalować praktycznie na dowolny kolor, aby pasował do osobistego projektu.

Podczas gdy stal rurowa i aluminium są świetnymi materiałami na przeciętne ozdobne ogrodzenie, nadal mają pewne ograniczenia w porównaniu z kutym (lub żeliwem) żelazem. Najważniejszą różnicą jest poziom detali, jaki można uzyskać w zdobieniach. Rury stalowe i aluminiowe pozwalają na różnorodne zwieńczenia i pewien poziom zdobnictwa w kształtach ogrodzenia. Ale skomplikowane pętle, przewijanie i splatanie są trudne do osiągnięcia za pomocą pustych słupków, szyn i palików.

Stalowe ogrodzenie to doskonały sposób na dodanie piękna i siły każdej posesji. Stal to jeden z najtrwalszych materiałów ogrodzeniowych, idealny do stworzenia solidnej bariery ochronnej. Jest odporna na uszkodzenia powodowane przez żywioły i wymaga minimalnej konserwacji.

Ogrodzenia stalowe są zwykle ocynkowane, aby zapobiec rdzewieniu. Mogą być również malowane proszkowo dla dodatkowej ochrony. Jego spawana konstrukcja tworzy silniejsze wiązanie dla dodatkowego bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie elegancki wygląd nieruchomości.

Przy wyborze między ogrodzeniem z kutego żelaza a stalą jedną z głównych różnic jest to, że kute żelazo jest wykonane wyłącznie z żelaza, podczas gdy stal składa się ze stopu żelaza i węgla. Węgiel wzmacnia stal, czyniąc ją bardziej odporną na uszkodzenia powodowane przez żywioły.

Ogrodzenie stalowe może być dla idealne dla tych, którzy szukają solidnej, a jednocześnie eleganckiej opcji. Materiał ten doskonale nadaje się do metalowych bram wjazdowych, ogrodzeń ozdobnych, ogrodzeń basenów i ogrodzeń ochronnych. Dodatkowo ogrodzenie stalowe ma klasyczny wygląd, który nigdy nie wyjdzie z mody. Aby uzyskać atrakcyjne i trwałe ogrodzenie, warto postawić na stal.

Ogrodzenia z kutego żelaza zawsze były popularną opcją ogrodzenia ze względu na ich elegancki wygląd. Jednak aluminium jest świetną alternatywą, która oferuje porównywalną wytrzymałość i piękno, ale za ułamek kosztów.

Ogrodzenia aluminiowe z kolei to świetna opcja dla tych, którzy poszukują niezawodnego i łatwego w utrzymaniu rozwiązania.

Odporność na działanie wody i wilgoci sprawia, że ​​aluminiowe ogrodzenie jest idealnym wyborem dla bardziej deszczowych regionów. Podczas gdy żelazo i stal z czasem rdzewieją, a drewno gnije, aluminium pozostaje niewzruszone przez lata wystawienia na działanie żywiołów.

Warto też wziąć pod uwagę ogrodzenie z ogniw łańcucha tudzież siatkowe. Jest to proste i niezawodne rozwiązanie; wykonane z metalowych drutów, które są skręcone ze sobą, a następnie przymocowane do metalowej ramy słupka. Ta praktyczna i lekka konstrukcja pozwala na wydajną produkcję i łatwą instalację, zapewniając bezpieczeństwo w doskonałej cenie.

No i pozostają jeszcze drewniane ogrodzenia, a te od zawsze były ulubieńcem właścicieli nieruchomości ze względu na ich wszechstronność projektowania i przystępność cenową. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka materiałów ogrodzeniowych, z których każdy ma swoje zalety, ale ogrodzenie drewniane jest nadal popularnym wyborem, który oferuje naturalne piękno i funkcjonalność. 

Niezależnie od tego na co się postawi, warto zaznajomić się ze wszystkimi możliwymi rozwiązaniami, które proponuje nasza firma Doorpol z Zielonki. Posiadamy niebywale obszerny asortyment, na który przypadają ogrodzenia, bramy garażowe, bramy przemysłowe oraz automatyka do bram. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z najlepszymi producentami jak FAAC, BFT, CAME, czy NICE, dajemy sposobność zamówienia i wykonania u nas każdego typu bram i ogrodzeń. 

Doskonale rozumiemy, że wybór ogrodzenia zależy od stylu danego domu i okolicy. Jeżeli zatem zależy Państwu na ogrodzeniu, które uzupełni Wasz dom i jego otoczenie warto skontaktować się z nami, a bez wątpienia postaramy się wskazać najlepsze rozwiązania zarówno estetyczne jak i użytkowe we wskazanym budżecie. 
Strona główna Nowości Promocje Wydarzenia ProduktyFotogaleriaNasi klienciUlubione linkiKontakt z nami