DOORPOL Automaty Bramy Szlabany Ogrodzenia
DOORPOL Automaty Bramy Szlabany Ogrodzenia
Faac
BFT
Came
Wichers
Rolety
Ogrodzenia
Inne

Bramy garażowe i przemysłowe - Zielonka - Warszawa

Bramy garażowe, niezależnie, czy to bramy segmentowe, bramy uchylne, bramy rozwierne, bramy rolowane, czy też specjalistyczne bramy przemysłowe są dostępne w różnych materiałach, takich jak stal, włókno szklane i aluminium, a nawet i drewno. Oprócz oczywistych różnic w wyglądzie, różne kompozycje bram garażowych mogą lepiej pasować do danego budżetu, klimatu i estetyki.

Drzwi przemysłowe to termin obejmujący szeroką gamę kontroli dostępu i barier, które są używane do zabezpieczania i oddzielania obszarów budynku biznesowego, jednocześnie umożliwiając łatwy dostęp i wejście w razie potrzeby. Bramy przemysłowe mogą być używane do zapewnienia kontroli środowiska, ochrony przeciwpożarowej, szybkiego dostępu, ciężkich zabezpieczeń lub wysokiej widoczności i promocji (np. szklane witryny sklepowe). Bramy przemysłowe mogą również pomóc obniżyć koszty energii i mieć pozytywny wpływ na ekologiczne kwestie związane ze środowiskiem, o czym nasza firma z Zielonki w pobliżu Warszawy doskonale zdaje sobie sprawę. 

Bramy przemysłowe występują w kilku typach jak: bramy roletowe, bramy segmentowe uchylne, przesuwne drzwi składane, stalowe drzwi zawiasowe, drzwi antywłamaniowe, bramy rolnicze, czy bramy magazynowe. Ważną kwestią jest wybór odpowiedniej bramy przemysłowej do konkretnego zastosowania biznesowego i potrzeb.

Bramy garażowe ogólnie wykonywane są z wielu materiałów, jednak najczęściej spotykanymi są bez wątpienia bramy stalowe, bramy aluminiowe, czy też drewniane.

Stal jest bardzo dobrym materiałem do bram garażowych ze względu na konstrukcję, jakość i wartość. Stalowe bramy garażowe są dostępne w nieskończonej opcji świadczenia usług projektowych i stanowią tańszą, bardziej praktyczną alternatywę dla naturalnego drewna

W standardowym wykonaniu bram garażowych stalowych, są one uważane za lżejsze i automatyczne w trybie normalnym.

Główną wadą stali jest podatność na korozję i rdzę. Rdza wzdłuż dolnej części stalowej bramy garażowej jest szczególnie powszechna w miejscach, gdzie w miesiącach zimowych do odladzania używa się nadmiaru soli. Aby wydłużyć żywotność stalowych drzwi garażowych, zalecamy mycie ich co najmniej dwa razy w roku w celu usunięcia brudu.

Drewniane bramy garażowe z kolei nadają każdej zewnętrznej części poczucie ponadczasowej elegancji. Jako zasób odnawialny drewno stanowi bardziej przyjazną dla środowiska opcję, którą należy rozważyć przy zakupie nowej bramy garażowej. Dostępne w różnych stylach, rodzajach drewna i opcjach dostosowywania, drewniane bramy garażowe są doskonałą opcją dla właścicieli domów, którzy chcą niestandardowego, niepowtarzalnego wyglądu.

Oprócz wyższych kosztów początkowych drewnianej bramy garażowej, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę koszt konserwacji wymaganej do zachowania jej piękna. Bez odpowiedniej, regularnej konserwacji drewniane drzwi zaczną blaknąć, gnić, wypaczać się lub odpryskiwać.

Drewniane bramy garażowe najlepiej sprawdzają się w łagodnym klimacie. Drastyczne zmiany temperatur zewnętrznych, a także częsty kontakt z wilgocią (z deszczu, śniegu lub wilgoci) mogą powodować rozszerzanie się i wypaczanie drewna, ponieważ wchłania tę wilgoć.

Włókno szklane jest często pomijane, gdy właściciele domów wybierają materiał na bramę garażową. Jednak włókno szklane najbardziej naśladuje zdefiniowaną teksturę autentycznego drewna. Jednak w przeciwieństwie do drewna bramy garażowe z włókna szklanego nie kurczą się, nie wypaczają ani nie pękają, co czyni je szczególnie idealnymi dla właścicieli domów mieszkających w wilgotnym klimacie.

Dostępne zarówno w wersji z nakładką, jak i z podniesionymi panelami, włókno szklane stanowi ekonomiczną, niewymagającą konserwacji alternatywę dla drewna. Ponieważ włókno szklane jest półprzezroczyste, materiał ten wpuści również więcej naturalnego światła do garażu.

Włókno szklane najlepiej nadaje się do cieplejszego klimatu i nie jest zalecane do wietrznych obszarów przybrzeżnych. Silne wiatry mogą nie tylko uszkodzić włókno szklane, ale także wywołać hałas, który wielu uważa za irytujący. Inną ważną kwestią jest to, że uszkodzonego włókna szklanego nie można naprawić; bramę garażową należy całkowicie wymienić.

Aluminiowo-szklane bramy garażowe oferują przyciągający wzrok, nowoczesny wygląd do różnych zastosowań projektowych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dostępne w anodowanych powłokach, licznych kolorach lakieru proszkowego i różnych opcjach szkła, aluminiowe i szklane bramy garażowe można dostosować do własnych potrzeb.

Ponieważ aluminium jest lżejsze niż stal, jest również mniej trwałe. Silny wiatr lub grad może powodować wgniecenia w aluminium, które trudno naprawić bez specjalisty. Zalecane jest również dodanie izolacji do profili aluminiowych, aby zwiększyć zwiększyć ochronę termiczną przestrzeni garażowej.

Warto zaznaczyć, że montaż bram garażowych i sama automatyka do bram garażowych nie różni się zbytnio w zależności od zastosowanych materiałów. 

Automatyka do bram garażowych 

W miarę rozwoju technologii wiele osób dokonuje zmian i przechodzi na nowsze rozwiązania jak automatyka do bram garażowych. Mając szereg korzyści, z których może skorzystać właściciel danej posiadłości, nie sposób wybrać tego rozwiązania ponad tradycyjne bramy manualne.

Automatyczne bramy garażowe są o wiele bezpieczniejsze niż modele ręczne. Ponieważ automatyka do bram garażowych zapewnia sterowane za pomocą pilota lub innego rodzaju urządzenia w celu automatycznego otwierania i zamykania, nie ma niebezpieczeństwa pozostawienia drzwi otwartych lub odblokowanych. Poza tym w większości przypadków, automatyka do bram garażowych posiada mechanizm umożliwiający zdalne blokowanie i odblokowywanie drzwi. 

Automatyka do bram sprawia też trudniej jest też dostać się do bram. Zazwyczaj automatyczne bramy nie mają żadnych zamków do wyważenia ani okien do wybicia, co oznacza, że ​​potencjalnemu złodziejowi będzie znacznie trudniej dostać się do środka. Pilot jest zwykle jedyną metodą, aby dostać się do środka, więc bez niego jest to nie można dostać się do środka.

Jeśli mieszka się w niebezpiecznej okolicy, automatyka do bram garażowych sprawi, że poczujemy się bezpieczniej po powrocie do domu w nocy, ponieważ można łatwo znaleźć się w bezpiecznym miejscu własnego domu bez konieczności wychodzenia z samochodu. Może się to wydawać oczywiste i dotyczy nie tylko drzwi automatycznych, ale wszystkich garaży, zaparkowanie samochodu w garażu znacznie zmniejsza ryzyko jego kradzieży - poza zasięgiem wzroku, poza niebezpieczeństwem.

Montaż bram garażowych

Nasza firma z Zielonki, w pobliżu Warszawy zajmuje się kompleksową obsługą klienta z zakresu sprzedaży i montażu bram garażowych wraz z automatyką. Wszystko zaczyna się od bramy garażowej: konsultacja, pomiar, wybór, instalacja, demontaż i utylizacja starej bramy jeżeli takowa jest oraz serwis i konserwacja nowej, gdy zajdzie taka konieczność. Montaż bram garażowych  wymaga niebywale dużej znajomości tematyki oraz doświadczenia, dzięki czemu finalny efekt będzie na wysokim poziomie wykonania. 

Nasz zespół pracowników przykłada dużo wagi do tego by cały proces, od dostarczenia po montaż bram garażowych przebiegał jak najszybciej, bez zakłócenia spokoju klienta i jego sąsiedztwa oraz z pełnym poszanowaniem dla wyznaczonych terminów. Bramy garażowe to duża i istotna część każdego domu i posesji. Dodają piękna, funkcjonalności i bezpieczeństwa na lata, dlatego odpowiedni montaż bram garażowych jest tak istotny. Dobrze zamontowana brama garażowa zapewnia bezpieczną przystań nie tylko dla Ciebie i Twojej rodziny, ale także dla Twojego domu i mienia, dlatego w tej kwestii warto zdać się na profesjonalistów. 

Strona główna Nowości Promocje Wydarzenia ProduktyFotogaleriaNasi klienciUlubione linkiKontakt z nami